کد مطلب : 359
تاریخ انتشار: يکشنبه ۳ مهر ۱۳۹۰
در سال گذشته انجام شد؛
کمک 1.4 میلیارد ریالی مردم قم در جشن عاطفه‌ها

قم نیوز: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم از کمک 1 میلیارد و 400 میلیون ریالی مردم قم به جشن عاطفه‌ها در سال گذشته خبر داد.
به گزارش قم نیوز، عبداﷲ جلالی پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه مردم نوع دوست و خیر قم در سال گذشته بیش از ۱۴۰ میلیون تومان به جشن عاطفه‌ها کمک کردند اظهار داشت: این هدایا در قالب کمک‌های نقدی و جنسی بود که با همکاری آموزش و پرورش و به منظور کمک به دانش آموزان نیازمند در سطح مدارس استان توزیع شد.

وی از برگزاری جشن عاطفه‌ها در هفتم مهرماه سال جاری خبر داد و اظهار داشت: این جشن همزمان با سراسر کشور در سالروز ولادت کریمه اهل بیت‌(س) برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم ترویج فرهنگ احسان و نوع دوستی و رفع حوائج تحصیلی دانش آموزان نیازمند را از اهداف برگزاری این جشن ذکر کرد و گفت: جشن عاطفه‌ها مختص همه دانش آموزان نیازمند اعم از افراد تحت پوشش و غیر آن است.

۲۲ هزار دانش آموز بی بضاعت در قم

جلالی با اعلام اینکه جمعیت دانش آموزان بی بضاعت در استان به ۲۲ هزار نفر می‌رسد ادامه داد: این رقم شامل دانش آموزان تحت پوشش و غیر آن می‌شود که ۱۰ درصد جمعیت دانش آموزی استان را تشکیل می‌دهند.

وی به نقش خیرین در رفع نیازهای خانواده‌های محروم اشاره کرد و افزود: خیرین می‌توانند با تهیه بسته‌های هدیه به ارزش حداقل ۳۰۰ هزار ریال و یا پرداخت همین مبلغ به صورت نقدی در این امر مشارکت کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم اضافه کرد: همشهریان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به حساب جام بانک ملت به شماره ۱۳۲۲۶۲۳۵.۲۷ با کد شناسه ۴۴۴۴۴۴.۲۱ واریز کنند.

علت تغییر زمان جشن عاطفه‌ها

جلالی در ادامه سخنان خود به علت برگزاری جشن عاطفه‌ها در اوایل مهرماه اشاره کرد و ادامه داد: این جشن سال‌های گذشته قبل از بازگشایی مدارس برگزار می‌شد اما در سال‌های اخیر تصمیم گرفتیم برای بهره گیری از ظرفیت کمک دیگر دانش آموزان به همکلاسی‌های نیازمند خود این جشن را هفته اول مهرماه برگزار کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: نواختن زنگ عاطفه‌ها در روز ششم مهرماه در یکی از مدارس استان با حضور مسئولین، برپایی پایگاه‌های جمع آوری کمک‌های مردمی در روز جمعه هشتم مهرماه و جمع آوری کمک‌های مردمی در همایش پیاده‌روی روز پانزدهم مهرماه از دیگر برنامه‌های کمیته امداد در این راستا است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم افزود: ۵۰ پایگاه در قم و مراکز بخش‌های استان کار جمع آوری کمک‌های مردمی را بر عهده دارند.

انتهای پیام/۱۰۵