کد مطلب : 352
تاریخ انتشار: يکشنبه ۳ مهر ۱۳۹۰
موسوی خبر داد:
پیش بینی دو هزار تاکسی سرویس مدارس در قم

قم نیوز: مدیر عامل سازمان تاکسیرانی قم از پیش بینی دو هزار دستگاه تاکسی سرویس مدارس جهت جابه جایی دانش آموزان خبر داد.
به گزارش قم نیوز، سید سیف الدین موسوی ضمن تبریک فرارسیدن بهار علم و دانش اظهار داشت: با بازگشایی مدارس سازمان تاکسیرانی استان قم ۲ هزار سرویس مدارس جهت جابه جایی دانش آموزان در استان پیش بینی کرده است.

وی با اشاره به نرخ‌های مصوب سرویس مدارس بیان کرد: در مقطع ابتدایی و راهنمایی نرخ مصوب برای پیکان و پراید ۲۱ هزار و ۴۵۰ تومان و برای سمند و پژو ۲۳ هزار و ۵۴۰ تومان است.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی قم ادامه داد: در مقطع دبیرستان نرخ مصوب برای پیکان و پراید ۲۶ هزار و ۷۳۰ تومان و برای سمند و پژو ۲۹ هزار و ۳۷۰ تومان است.

وی در ادامه به ظرفیت تاکسی سرویس مدارس اشاره کردو بیان داشت: در مقطع ابتدایی و راهنمایی ظرفیت پنج نفر به علاوه یک نفر بیمه مازاد و در مقطع دبیرستان ظرفیت چهار نفر است.

موسوی با اشاره به اینکه نرخ پایه بر مبنای مسافت سه کیلومتر از منزل تا مدرسه محاسبه شده است ابراز داشت: به ازای هر کیلومتر اضافه تا هفت کیلومتر ۱۰ درصد و ازای هر کیلومتر اضافه بر هفت کیلومتر ۵ درصد بر نرخ پایه افزوده می‌شود.

وی با تاکید بر نظارت مستمر بازرسان تاکسیرانی بر فعالیت تاکسی سرویس‌های مدارس ابراز کرد: همشهریان می‌توانند در صورت مشاهده تخلف با شماره تلفن‌های ۶۶۶۹۴۴۵ و ۶۶۲۸۸۰۰ تماس بگیرند.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی قم همچنین از صدور دفترچه‌های انضباطی برای رانندگان تاکسی سرویس مدارس خبر داد و گفت: چنانچه تخلفات مندرج در این دفترچه بیش از حد مجاز باشد تاکسیرانی با رانندگان متخلف برخورد می‌کند.

انتهای پیام/۱۰۵