کد مطلب : 355
تاریخ انتشار: يکشنبه ۳ مهر ۱۳۹۰
رييس مركز فوريت های پزشكی قم:
7 موتورسوار در حوادث تابستان قم جان باختند

قم نیوز: رييس مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي قم گفت: متأسفانه در تصادفات خارج از حد معمول موتورسواران تابستان امسال در قم 7 نفر جان خود را از دست داده و تعداد زيادي مجروح شدند.
به گزارش قم نیوز، محمدجواد باقری روز يكشنبه گزارشی از مأموريت های اورژانس قم در شش ماهه نخست سال جاری ارائه كرد و گفت: مركز فوريت های پزشكی قم در شش ماه گذشته بيش از ۲۳ هزار و ۷۸۰ مأموريت انجام داده است.

وی در خصوص ميزان تصادفات منجر به جرح و فوت در ۶ ماهه نخست سال جاری در استان قم خاطرنشان كرد: طي اين مدت تصادفات جرحی حدود ۹۵۸۲ مورد بوده كه ۷۹۶۶ از اين تصادفات در داخل شهر و ۱۶۱۶ تصادف در خارج از شهر بوقوع پيوسته است.

رييس مركز فوريت های پزشكی قم گفت: در اين ميان بيش از ۱۳هزار نفر از مردم دچار جراحت شده و متأسفانه ۹۲ نفر جان خود را در اين تصادفات از دست داده اند.

وی با بيان اينكه تعداد مأموريت های اورژانس قم در تصادفات جاده ای و شهری و تعداد مجروحين نسبت به مدت مشابه سال گذشته متأسفانه افزايش چشمگيری يافته است تصريح كرد: ميزان تصادفات منجر به جرح و فوت در ۶ ماهه نخست سال گذشته حدود ۸۸۴۲ مورد بوده كه از اين تعداد، ۷۲۸۵ تصادف شهری و ۱۵۵۷ جاده ای می باشد.

باقری در ادامه افزود: تعداد مجروحين اين تصادفات در ۶ ماهه نخست سال ۸۹، حدود ۱۱۷۰۰ نفر و تعداد افراد فوت شده ۸۷ نفر بوده است.

وی معضل تصادفات زياد موتورسواران در استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: تعداد تصادفات و مجروحين موتورسواران در استان قم همواره بسيار فراتر از حد معمول بوده و اين معضل در سال های اخير مردم و مسئولان را دچار مشكلات بسيار ساخته و خسارات و تلفات زيادی به همراه داشته است.

رييس مركز فوريت های پزشكی قم خاطرنشان كرد: تعداد تصادفات موتورسواران قمی در فصل تابستان امسال بيش از ۲۶۸۰ مورد بوده كه متأسفانه در اين تصادفات حدود ۲۵۷۳ نفر مجروح و ۷ نفر جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/۱۰۵

توقیف 25 دستگاه موتور سیکلت متخلف در قم

به گزارش قم نیوز، در این طرح ماموران انتظامی شهرستان با بسیج کلیه امکانات و توانمندی های و حضور در جند ...