کد مطلب : 357
تاریخ انتشار: يکشنبه ۳ مهر ۱۳۹۰
در راستای حمایت از بخش تولید؛
خرید و ذخیره‌سازی مرغ آغاز شد

قم نیوز: مدیر شرکت پشتیبانی امور دام استان قم گفت: به منظور حمایت از بخش تولید خرید و ذخیره‌سازی مرغ از شرکت‌های تعاونی و اتحادیه‌های تولید مرغ در کشور و همزمان در استان آغاز شد.
به گزارش قم نیوز، مسعود فرجی امروز با اشاره به افزایش تولید مرغ در استان اظهار کرد: در راستای حمایت از بخش تولید، خرید و ذخیره‌سازی مرغ در استان آغاز شده است.

وی ادامه داد: از تاریخ ۲۲ شهریور ماه اطلاع‌رسانی به منظور خرید مرغ از مرغداران، شرکت‌های تعاونی و اتحادیه‌ها در کشور و سطح استان به صورت رسمی صورت گرفته است.

فرجی ابراز کرد: تمام امکانات خرید و ذخیره‌سازی مرغ، با نظارت کارشناسان کنترل کیفی شرکت پشتیبانی امور دام و سازمان دامپزشکی استان قم انجام می‌شود.

مدیر شرکت پشتیبانی امور دام استان قم با بیان اینکه بین بخش عرضه و تقاضا باید تعادل برقرار شود، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام استان قم، به منظور حمایت از مصرف‌کنندگان در مقاطعی از سال که با افزایش تقاضا برای محصولات دام و طیور در استان مواجه هستیم، با ذخیره‌سازی که از قبل انجام داده است، نسبت به جلوگیری از افزایش قیمت و تنظیم بازار، با ارائه محصولات ذخیره‌سازی شده به مصرف‌کنندگان، اقدام می‌کند.

وی گفت: در برخی مقاطع زمانی که عرضه بیش از تقاضا است که این امر با افت قیمت محصول همراه است، به منظور جلوگیری از زیان تولیدکنندگان محصول موردنظر خریداری و ذخیره می‌شود تا در مواقع موردنیاز و پرمصرف مانند ایام عید و ماه رمضان عرضه شود.

فرجی در ادامه با اشاره به وظایف شرکت پشتیبانی امور دام استان خاطرنشان کرد: وظیفه تنظیم بازار نهاده‌ها و فرآورده‌های دام و طیور در این استان به ‌عهده شرکت پشتیبانی امور دام استان قم است.

فرجی حمایت از تولید‌کنندگان در تمام مقاطع زمانی و تنظیم بازار نهاده‌ها را از سیاست‌های این شرکت عنوان کرد.

مدیر شرکت پشتیبانی امور دام استان قم در پایان گفت: شرکت پشتیبانی امور دام استان قم، در تمام زمان‌ها ‌به ویژه مواقع بحرانی، با تامین به موقع نهاده‌های مورد نیاز تولید‌کنندگان، از نوسانات قیمت در بازار جلوگیری می‌کند.

انتهای پیام/ 105