کد مطلب : 230
تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۰
مدیرکل ورزش و جوانان استان قم خبر داد:
قول مساعد وزیر ورزش براي رفع مشکل ورزشگاه شهید حیدریان

قم نیوز: مدیرکل ورزش و جوانان استان قم از قول مساعد وزیر ورزش و جوانان در رابطه کمک به هیئت‌های ورزشی و رفع مشکل ورزشگاه شهید حیدریان قم خبر داد.
به گزارش قم نیوز، عباس جهان‌بینی امروز اظهار کرد: هفته گذشته به همراه حجت‌الاسلام بنایی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در نشستی با وزیر ورزش و جوانان به بررسی وضعیت ورزش استان پرداختیم.

وی با اشاره به موضوعات مطرح شده در این نشست افزود: در این نشست گزارشی از وضعیت ورزش در استان قم به ویژه توفقیات چند سال اخیر ورزشکاران قمی در عرصه‌های مختلف ورزشی ارائه شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان خاطرنشان کرد: همچنین در این نشست گزارشی از برنامه‌های فرهنگی به ویژه همایش ارتقای فرهنگ دینی در ورزش که سال گذشته در قم برگزار شده بود تشریح شد.

وی با بیان اینکه در این نشست نیازهای ورزش استان در بخش‌ توسه فضاهای ورزشی و همچنین کمک به هیئت‌های ورزشی نیز مطرح شد، ابراز کرد: وزیر ورزش و جوانان نیز در خصوص کمک به هیئت‌های ورزشی قول مساعد دادند.

جهان‌بینی تجهیز و بازسازی ورزشگاه شهید حیدریان را از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست ذکر ‌و تصریح کرد: آقای عباسی در ارتباط با ورزشگاه شهید حیدریان به ویژه زمین چمن و پیست دو و میدانی دستوراتی را به مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز دادند که امیدواریم بتوانیم با پیگیری‌های لازم مشکلات این مجموعه ورزشی را برطرف کنیم.

البته این برای نخستین بار نیست که قول رفع مشکلات و بازسازی و تجهیز ورزشگاه حیدریان قم به ویژه زمین چمن این ورزشگاه از سوی یک مسئول ورزشی کشور داده می‌شود.

ابتدای آبان سال گذشته بود که رئیس سازمان ادغام شده تربیت بدنی پس از عنایت ویژه مقام معظم رهبری و واگذاری مجموعه ورزشی شهید حیدریان به تربیت بدنی، از این مجموعه بازدید کرد و مبلغ یک میلیارد تومان برای تجهیز این مجموعه اختصاص داد که تنها درصد کمی از این اعتبار محقق شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در پاسخ به این سؤال که از ۱۰ میلیارد ریال اعتباری که حدود یک سال پیش آقای سعیدلو رئیس سازمان ادغام شده تربیت بدنی به تجهیز ورزشگاه یادگار امام تخصیص داد چه مقدار از آن محقق شد، گفت: ما توانستیم حدود ۳ میلیارد ریال از آن قولی که آقای سعیدلو داده بودند را بگیریم که حدود یک میلیارد از آن را برای بازسازی سالن ۲ هزار نفری و ۲ میلیارد آن را نیز برای تجهیز هیئت‌های ورزشی و خوابگاه استفاده کردیم.

وی در ارتباط با علل تحقق نیافتن اعتبار اختصاص یافته از سوی سعید‌لو خاطرنشان کرد: رئیس وقت سازمان تربیت بدنی قول داده بود اعتبارات ورزشگاه حیدریان را از یک درصد اعتبارات ورزش که از دولت اخذ می‌شود پرداخت کند که در آن زمان مشکلاتی به وجود آمد و بحث یک درصد، از نظر آیین‌نامه‌ای مشکلات اجرایی پیدا کرد و به تبع آن، سازمان تربیت بدنی نتوانست به تعهدات خود عمل کند.

جهان‌بینی اظهار کرد: ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان و تشکیل نشدن به موقع وزارت نیز از دیگر عواملی بود که دست به دست هم داد تا اعتباراتی که آقای سعید لو قول داده بود محقق نشود که البته در دیداری که اخیرا با وزیر ورزش و جوانان داشتیم و موضوعاتی که در این نشست مطرح شد ان‌شاالله این مشکلات به زودی برطرف می‌شود.

انتهای پیام/۱۰۵

۱۳۹۰-۰۶-۳۱ ۰۱:۰۷:۲۶
وقتی با کمی تدبیر می توانیم با مشارکت بخش خصوصی زمین چمن حیدریان را راه اندازی کنیم مدیران نا کارامد ما وقت خود را روی گدایی ازوزارت ورزش می گذارند با آمدن اول مهر بهتر است همه مدیران آموزش پرورشی به تدریس بپردازند بعد از یکسال از عنایت مقام معظم رهبری در برگرداندن ورزشگاه حیرریان مدیران ماتازه دنبال پول می گردن در صورتی که پول در کنارشان است فقط کافیست فکر کنند